Turvaline päikesepai ehk päikesekaitse ABC

Päike on looduslik antibiootikum ja energiapomm – seega eriti vajalik pärast pikka talvekaamost. Et päikesepaid tervislikult ja turvaliselt nautida, tuleb tarbida päikesekaitsekreeme. Selleks meenutagem põgusalt SPF-faktoriga toodete kasutamise nüansse.

1. Kanna päikesekaitsevahendit ehk SPF-faktoriga toodet nahale umbes 20–30 minutit enne päikese kätte minemist. Selle paarikümne minutiga imendub kreem nahka ja kaitse UV-kiirte eest muutub maksimaalseks. Uuenda kreemikihti iga tunni aja järel, eriti pärast ujumist või intensiivset higistamist ja sportimist.
2. Vali näonahale ja kehale erinevad päikesekaitsetooted. Näo, õlgade ja dekoltee nahk on õrnem ning kipub kiiremini põletusi saama. Seetõttu tuleks neid tundlikke piirkondi kaitsta tugevama SPF-kreemiga kui ülejäänud keha. Selleks sobib ideaalselt Australian Goldi väike ja tõhus abimees Face Guard SPF 50.
3. Päikese eest peaksid end igapäevaselt kaitsma kindlasti heledanahalised ning need, kelle nahka tedretähnid armastavad. Samuti on päikesekaitsekreemi vajalikkus esmatähtis inimestele, kel esineb päikeseallergiat, pigementatsioonihäiret või mõnd muud päikesega ägenevat haigust. Mida tundlikum nahk, seda kõrgema SPF-faktoriga päikesekaitse valida tuleb. Eesti päikese all viibides kaitse nahka vähemalt SPF 30 kreemiga.
4. Päikesekaitsekreemi peale määrides ei tasuks kreemiga kokku hoida. Kogu kehale kulub umbes kolm supilusikatäit kreemi. Australian Goldikehalosjoon Premium Coverage SPF 20 niisutab ja hooldab, imendudes tänu InvisiDry tehnoloogiale intensiivselt ja kiiresti.
5. Pärast suplust kanna kreemi nahale isegi siis, kui tootele on märgitud, et see on veekindel.
6. Pea meeles, et UVA-kiired võtavad ka varjus olles, läbi akna ja pilvede. Kui kannad väga õhukesi suveriideid, tasub nende all olevat nahka siiski päiksekaitsekreemiga kaitsta – päikesekiired võivad tungida ka läbi õhukese kanga.
7. Päikesesprei on küll mõnusalt kerge alternatiiv päiksekreemile ja seda on väga mugav peale kanda, kuid jälgida tasuks, et sprei nahale ühtlaselt pihustatud saaks. Nagu kreemi puhulgi, kehtib ka siin reegel – päikesekaitsega ei maksa koonerdada. Kasutades näiteks Australian Gold Botanicalsarja looduslikku ja puhast päikesekaitse spreid (SPF 30), mille abil saabub UVA- ja UVB-kiirte kaitsev toime kiirelt, kuna spreid on lihtne peale kanda ning see imendub kiiresti, jätmata nahka kreemiseks.
8. Päikesekaitsekreem säilib avatuna 18 kuud. Seega investeeri enne igat suve investeerida uude kaitsevahendisse. Kindlasti tuleks vältida kreemipurgi hoidmist päikese käes ja kuumas autos. Kodus hoia päikesekaitsekreemi toatemperatuuril, kuid varjulises kohas.