Mis on kollageen nahahoolduses?
Kollageen on valkaine (proteiin), mis annab nahale tugevuse, niisutuse ja elastsuse.
Kahekümnendates eluaastates hakkab meie keha kaotama järk-järgult kollageeni ning ilmnema hakkavad esimesed märgid naha kuivusest ja kortsukestest.
Mida teha, et kaitsta, soodustada ja säilitada nahas olemasolevat kollageeni võimalikult kaua?
Loe edasi, et teada saada, mis on kollageen, miks see on nahale nii oluline, miks me vananedes seda kaotame – ja kuidas teie seda säilitada saate.
Mis on kollageen?
Kollageen pole lihtsalt moesõna: see on meie kehas kõige rohkem esinev valk, moodustades olulise osa meie naha, juuste, küünte, luude ja sidekudede struktuurist. Piltlikult öeldes on kollageen kui liim, mis kõike eelmainitut koos hoiab. See annab nahale tugevuse ja struktuurse toe – säilitades selle elastsuse ja tugevuse noorusliku välimuse jaoks.
Kollageeni erinevad tüübid
Inimkehas on üle 28 kollageeni tüübi – kuid enamus naha kollageenist (80-85%) on tüübi I kollageen, mis vastutab naha üldise struktuuri eest. Nahk sisaldab ka tüübi III kollageeni (10-15%), mis toetab nahka ja muudab selle elastseks.
Miks me vajame kollageeni?
Kollageen on võti noorusliku naha säilitamiseks. See pakub tuge, mis hoiab meie naha pingul, kortsudeta ja elastsena. Kollageen aitab kaasa ka haavade paranemisel ja kudede taastamisel. Seega on kollageen sära ja tervisliku naha alus.
Mis on kollageeni lagunemine?
Kollageen laguneb loomulikult vananedes ja väheneb alates 30-aastaselt juba 1% võrra aastas. Selle tulemusena ilmnevad vananemisilmingud, nagu peened jooned, kortsud ja lõtvunud nahk. Sellele protsessile avaldavad mõju erinevad tegurid:
Vanus: fibroblastide (üks naharakkude tüüp) aktiivsus väheneb loomulikult vananedes. Kuna fibroblastid toodavad kollageeni, on kollageeni tootmise vähenemine vältimatu.
Liigne UV-kiirgus: UV-kiirgus kiirendab kollageeni lagunemist veelgi.
Keskkonna saasteained: Õhu saasteained ja osakesed võivad samuti lagundada kollageeni.
Krooniline stress: pikaajaline stress vallandab hormoonide nagu kortisool vabanemise, mis võib negatiivselt mõjutada kollageeni.
Kuidas kaasa aidata kollageeni säilimisele?
Kasuta igapäevaselt päikesekaitset: UV-kiirgus on üks peamisi kollageeni lagunemise põhjuseid.
Toitumisel on tähtsus: teatud toitained toetavad kollageeni sünteesi. C-vitamiin (tsitrusviljad ja marjad), E-vitamiin (pähklid, seemned ja lehtköögiviljad) ja aminohapped (madala rasvasisaldusega liha, munad, kaunviljad ja piimatooted) võivad kõik kaasa aidata.
Kasuta ära antioksüdantide võimsust: välispidiselt kasutatavad antioksüdandid, nagu A-, C- ja E-vitamiin, aitavad neutraliseerida vabu radikaale, mis kahjustavad kollageeni ja teisi naha struktuure.
Kasuta seerumit, millega on tõestatud, et see toetab naha kollageeni moodustumist:
Uuringud on näidanud, et kollageeni molekulid on liiga suured, et tungida läbi naha. Pro-Collagen Banking Serum toimib teisiti. Ükski kollageeni seerum pole veel tõestanud oma võimet säilitada olemasolevat kollageeni (kuni tänaseni). See tugevatoimeline seerum aitab säilitada, kaitsta ja stimuleerida kollageeni tootmist täna, et teil oleks rohkem kollageeni homme. Annab nähtavalt pehmema, säravama ja niisutatud nahapinna, takistab peente kortsude teket tulevikus ning vähendab olemasolevate sügavust.
PRO Collagen Banking seerum
Uuenduslik Pro-Collagen Preservation Complex sisaldab segu kollageeni aminohappetest, karnosiini dipeptiidi ja antioksüdante, aidates säilitada kollageeni ja kaitstes seda lagundatavate vabade radikaalide eest. Rahustavad jojoba estrid ja polüglutamiinhape toidavad ja taastavad naha niiskusbarjääri, et nähtavalt silendada ja täita nahka. Metsiku Indigo ekstrakt ja arginiini PCA aitavad taastada naha sära, samal ajal kui roosa nelgi lilleekstrakt aitab parandada naha elastsust, pehmust ja ühtlustada jumet.