On Su töötajad SPF hooajaks valmis?
SPF hooaeg on kohe ukse taga ja usun, et teil kõigil on SPF toodete sortimendi valik tehtud. Et müügitöö oleks ladusam ja töötajatel kõik vajalikud teadmised olemas, toome teieni korduma kippuvad küsimused SPF teemal.
Miks peab päikesekaitsekreem olema nii UVA kui UVB kiirguse suhtes kaitsev?
UVA kiirguse mõjul nahk päevitub, kuid liigne UVA põhjustab enneaegset vananemist. UVB on põletuse põhjustajaks. Seetõttu tuleks kasutada tooteid, mis kaitsevad nahka mõlema eest.
Aga UVC kiirguse kaitse?
UVC kiirgus meieni ei jõua ja kuna selle neelab endasse osoonikiht. Seega ei pea selle eest kaitsma ka kaitsekreem.
Mis on nahapõletus ja kuidas seda vältida?
Põletus ehk erüteem on naha kaitsereaktsioon liigsele UV-kiirgusele. Nahapõletuse korral tekivad nahas jääkained, mis liiguvad naha pealiskihtidesse põhjustades valu ja punetuse. Põletus kahjustab naharakke ja pidev või sügav põletus on peamine algpõhjus rakumuudatusteks. Põletus vaibub reeglina 48-tunniga. Põletust leevendavates kaitsekreemides on antioksüdandid, mis neutraliseerivad jääkaineid, takistades nende kuhjumist ja edasi liikumist. Vastavalt sellele kaitseb tavaline või mineraalne päikesekaitsekreem meid liigse UV-kiirguse eest.
Kuidas teada, et kaua kreem kaitseb nahka?
SPF faktor x 10 min = kreemi kaitsev aeg.
Kuidas toimib tavaline päikesekaitsekreem?
Tavaline päikesekaitsekreem sisaldab aktiivosakesi, mis nahka imendudes neelavad päikesekiired endasse ning mille tagajärjel vabaneb soojusenergia. NB! Päikesekaitse on soovitatav nahale kanda 15-20 min enne päevitamist!
Kuidas toimib mineraalne päikesekaitsekreem?
Mineraalne päikesekaitsekreem sisaldab mineraalseid osakesi, mis imendudes naha pinnale peegeldavad koheselt päikesekiired nahalt tagasi. Kreemi kaitse on tänu tootele lisatud mineraalidele kohene!