Valmista nahk päikesevõtuks!

Viimaks saab endasse ahmida valgust ja soojust, millest me viimastel kuudel nii suurt puudust tundsime! Päikesekummardajatel ei teeks paha meenutada nippe turvaliseks päevitamiseks ning jumekuse pikendamiseks.

Vaatamata aktiivsele teavitustööle päikesekaitse vajalikkuse kohta juhtub endiselt, et päikesenautijad lõpetavad rannapäeva hella naha ja päikesepõletusega. Hilisemat ebamugavustunnet ja naha vananemist saab seda ennetada spetsiaalsete ja professionaalsete päevitustoodetega, mis kaitsevad nahka nii päevitamise ajal kui hooldavad pärast päikest.

1. Turguta toidulisanditega!
Enne intensiivset päevitusperioodil tasub organismile toidulisanditega vitamiinisüst anda vähemalt 4 nädalat enne päevitamist. Päikesekiired soodustavad kahjulike vabade radikaalide tootmist ning selle ärahoidmises ja naha niiskustasakaalu säilitamises vitamiinide tähtsus seisnebki. Beetakaroteen on ka väliselt nahale tugev looduslik antioksüdant, mis kaitseb nahka UV-kiirguse ja vabade hapnikuradikaalide kahjuliku mõju eest, pidurdab vananemisprotsesse, hoides ära kortsude tekke. Swedish Beauty beetakaroteeni ampullid intensiivistavad päevitamist, hooldavad ja niisutavad nahka; E-vitamiin võitleb keskkonna negatiivsete mõjudega.

2. Valmista nahk ette!
Kindlasti võiks enne päikesevõtuperioodi külastada päikesesalonge d päike, kust saab kauni jume ja nahale vajaliku annuse melaniini, mis valmistab meie nahka päikese paiks. Kontseptsiooni d päike päevitus on mõnevõrra erinev nn tavapäevitusest, kuna üldine UV-kiirgustugevus on siin väiksem ja looduslik nagu vahemere päikese all. Seanss kestab küll kauem, ent päevitades saab sama või veelgi parema päevitustulemuse kui tavasolaariumis, kuna pigmendi moodustumise protsess on samasugune kui looduses päevitades ning tulemus seega kauakestvam ja väheneb põletuse oht.

3. Koori nahka!
Alati tasub 12–24 tundi enne päevitamist õrnalt koorida oma nahka niisutavate, kergete koorijatega, et tagada ühtlasem tulemus ning pikemalt kaunis jume.

4. Õiged tooted randa minnes!
Et päikesejumalannana välja näha juba enne randa minekut, soovitab Australian Gold sarja Kardashian Sun Kissed isepruunistavaid tooteid, mis tagavad loomuliku kuldse nahatooni. Samuti võiks algavaks päikeseperioodiks varuda tugevama päikesekaitsefaktoriga tooteid, mis kaitsevad esmalt nahka esimeste päikesekiirte eest ja lasevad nautida päikest kauem, et ei tekiks põletust. Australian Gold SPF 30 ja Faceguard SPF 50 ei ole pelgalt päikesekaitsetooted, vaid tervislik nahahooldus, mis sisaldab suures koguses mineraale, C vitamiini, antioksüdante, tsinki ja rauda, et parandada naha tekstuuri ja võidelda vananemisega. Tooted sobivad aktiivse elustiiliga inimestele, kuna on vee- ja higistamiskindlad, lastes samal ajal nahal hingata.

5. Toida nahka!
Isegi nahka korralikult kaitstes võib ihu pärast päikesevõttu olla üle kuumenenud, õhetav ja kuivavõitu. Niisutamine tõstab naha kaitsevõimet ja aitab vähendada päikesekiirguse kahulikku mõju. Toitev päevitusjärgne kreem pikendab päevituse püsimist. Kasuta näiteks Australian Gold sarja Moisture Lock või Soothing Aloe päevitusjärgset kehakosmeetikat.