Imetabane aaloe!

Ei ole vist olemas inimest, kes ei oleks kuulnud aaloest. Aaloe geel on suvisel ajal asendamatu abimees, leevendades nii putukahammustustest tekkivat sügelust kui ka päikesepõletust! Aaloe ei ole saanud tuntuks üleöö. Seda kasutas oma naha niisutamiseks juba Kleopatra ning aaloed on kiitnud ka Mahatma Gandhi.

Mis imeline taim siis on see aaloe?

Aaloe head omadused tulenevad selle kasinatest kasvutingimustest. Kõrbetaimedele on omane võime koguda endasse vett. Vihmaperioodil paisuvad need oma normaalsuurusest 130% suuremaks, et siis kuival ajal jälle kokku tõmbuda. Sellistes ekstreemsetes tingimustes areneski aaloest taim, millel on ülihea enese parandamisvõime. Kõik aaloe kriimud ja vigastused paranevad ülikiiresti, et väärtuslik vedelik ei läheks kaduma.

Kasvades peamiselt mineraaliderikkal pinnasel ning neid juurte kaudu endasse imedes, on aaloe saavutanud tähelepanuväärse koostise. Taime lehtedes peituvas sültjas sisus on tuvastatud pea kakssada erineva koostise ja toimega orgaanilist ühendit. Ehkki inimene suudab paljusid neist sünteesida ka kunstlikes tingimustes, peitub aaloe võlujõud just ainete koostoimes, kus iga element tugevdab teise mõju. Mineraalidest sisaldab aaloe kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi, kroomi, rauda, vaske ja tsinki, vitamiinidest on tähelepanuväärsem B12, mida üldiselt leidub taimedes harva. Lisaks sisaldab aaloe A-vitamiini, teisi B-grupi vitamiine (sealhulgas foolhapet) ning C-ja E-vitamiini.

Aaloe kasutamine nahahoolduses

Välispidiselt soodustab aaloe uute naharakkude ja tervete kudede moodustumist, kiirendab surnud kudede eemaldumist ja parandab vereringet. Lisaks sisaldab taim aineosi, mille tagajärjel pääseb aaloe sügavamale nahakihtidesse, mõjutades seeläbi tugevamalt põletikke, stimuleerides samal ajal uue terve naha kasvamist. Aaloed võib kasutada põletushaavadel, hõõrdunud ja haudunud nahal, akne, psoriaasi, allergia ja ka igasuguste nahalöövete korral.

Aaloe kõige populaarsem kasutusvorm on aaloegeel, mida saadakse täiskasvanud aaloelehe sisemisest osast. Aaloelehe viljaliha  rahustab väga hästi ärritatud nahka, leevendab sügelust, põletikku ja kipitust. Kuna aaloe pH sarnaneb inimese naha pH-ga, imendub see väga hästi. Tänu nendele omadustele on aaloegeel asendamatu abivahend põletuste korral ning eriti tundlikel ja vigastatud kohtadel nahal.

P.S Aloe kreemi ja spreid soovitame hoida külmkapis – jahutab ja leevendab põletust oluliselt paremini!

Australian Gold Aloe Freeze
Australian Gold Aloe Gel