Tervitame Eesti turul Ameerika brändi R+Co!

Tegemist on puhta vegan sarjaga mis on juukseid sügavalt hooldav, kaitseb juuksevärvi ja pakub UV kaitset. Hea on teada, et tooteidei ole testitud loomadel, need on gluteeni-, parabeeni- ja sulfaadivabad, 100% vegan koostisega. Samuti on R+Co tootepakendid keskkonnasõbralikud ja taaskasutatavad. Alljärgnevalt räägime sellest kõigest täpsemalt.

Mis on parabeenid ja sulfaadid ning kas need on kahjulikud?
Parabeenid on säilitusained, mida kasutatakse tarbekaupade, nagu kosmeetika, ravimite ja toiduainete säilitamiseks. Need on väga levinud hügieenitoodete tööstusharus. Parabeenide eesmärk, nagu enamusel säilitusainetel, on vältida baktereid ja hallitust.

Kas parabeenid on kahjulikud?
Mõned allikad toetavad parabeenide kasutamist, kuid mainekad uuringud on näidanud, et need võivad olla kantserogeensed (vähki põhjustavad). Parabeenid võivad organismis östrogeeni taset muuta ja seetõttu on neid seostatud rinnavähi tekkega. Lisaks seosele vähiga on nähtud, et parabeenid põhjustavad ka nahalööbeid, ärritust ja muid allergilisi reaktsioone.

Miks on R + Co valemid parabeenivabad?
Hügieenitoodete nõukogu ametlik seisukoht on, et parabeenid on isiklikes hügieenitoodetes ohutud, kuid pakendil on tavaliselt hoiatus „välispidiseks kasutamiseks väikestes kogustes“. Arendades tööstuse norme edasi oleme kujundanud oma tooted kõige kõrgema jõudluse, tõhususe ja luksuse tasemele ning ei hoia selle arvelt kokku. Oleme vastutustundlikud, pakkudes klientide suure nõudluse ja ideaalide huvides parabeenivabu tooteid.

Kas parabeenid (või nende puudumine) mõjutavad jõudlust?
Parabeenid on pulbrid, mida lisatakse hügieenitoodetesse suhteliselt väikestes kogustes. Arvestades nende väikeseid koguseid ja odavat hinda, ei mõjuta need tavaliselt toodete tekstuuri, aplikatsiooni, jääktundlikkust ega jõudlust.

Kuna parabeene ei ole, siis mida R + Co säilitussüsteemina kasutab?
Kasutame mitmeid erinevaid koostisosi, millest paljud põhinevad toidu säilitusainetel, näiteks sorbiinhape, kaaliumsorbaat ja naatriumbensoaat. Püüame formuleerida kõige ohutumate säilitusainetega.

Kas R + Co toodetes on kasutatud alkoholi?
Jah, kõrge jõudluse taseme säilitamiseks on teatud kogustes vaja alkoholi. Kuid see on kosmeetiline alkohol, mis ei kuivata ega eemalda juukseid. Selle tulemusena saate soovitud stiili ilma negatiivsete tagajärgedeta, millega alkoholi mõnikord seostatakse.

Mis on sulfaadid ja milliseid nendest R + Co toodetes kasutatakse?
Sulfaadid on pindaktiivsed ained kosmeetikatoodetes, mis toimivad puhastusvahenditena. Neid kasutatakse peamiselt šampoonides. Juuste hooldamisel kasutatavad sulfaadid on näiteks naatriumlaurüülsulfaat ja naatriumlaureaatsulfaat. Tänapäeval on tekkinud mure sulfaatide kasutamise pärast. Teatud sulfaadid on karmimad kui teised. Sellepärast ei ole R + Co tooted valmistatud naatriumlaurüülsulfaadiga või ammooniumlaurüülsulfaadiga, mis võivad juukseid eemaldada, kuivatada ja värvi rikkuda. R + Co tooted sisaldavad ohutuid  kookosõlist saadud väga pehmeid pindaktiivseid aineid: naatriumlaurüülsulfoatsetaati, naatriumlauroüülsarkosinaati, kokamidopropüülbetaiini, naatrium kokoüül-isetionaati ja kokamiid MEA-d. Klientidele, kes otsivad sulfaadivaba šampooni, pakume Atlantise niisutavat šampooni, Gemstone värvišampooni, Bel Airi silendavat šampooni, Dallase tihendavat šampooni, Sunset Blvd blondide juuste šampooni, Oblivion sügavpuhastavat šampooni, Cactus tekstuuri šampooni ja Analog puhastava vahuga palsamit.

Mis on naatriumkloriid? Miks seda šampoonides kasutada?
Naatriumkloriid on tavaline lauasool. See muudab šampooni paksemaks.

Miks on R + Co tooted valmistatud ilma naatriumkloriidita?
Naatriumkloriid võib mõjutada keratiiniga töödeldud juukseid, sest see lõhub keratiinisidemed juustes. Kõik R + Co juuksehooldustooted on seepärast formuleeritud ilma naatriumkloriidita.

Kas keratiinravi puhul on teie toodete kasutamine ohutu?
Jah, R + Co juuksehooldustooted on keratiiniravi jaoks ohutud. R + Co ei kasuta naatriumlaurüülsulfaati ega ammooniumlaurüülsulfaati, mis võivad juukseid kahjustada ja lühendavad sirgendamisprotsessi kestust. R + Co tooted valmistatakse ilma naatriumkloriidi lisamiseta, sest seegi lagundab juuste keratiinisidemed ja lühendab sirgendamisprotsessi kestust.